Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokument vysvětlí význam AvA, říká DeLonge

24. 11. 2007
Dokument vysvětlí význam AvA, říká DeLonge

Pořad Buzzworthy z dílny MTV přinesl nedávno krátky rozhovor s frontmanem Angels & Airwaves Tom DeLongem, ve kterém se Delonge krátce rozpovídal o nové desce a s ní spojeným vydáním dokumentárního filmu. Český překlad BLINK182.cz tohoto rozhovoru čtěte níže:

Řekni nám něco o vašem dokumentu “Start The Machine“.
Dokument se právě teď dokončuje a poprvý bude představen na filmovém festivalu Sundance (festival začíná 17. ledna 2008, pozn. red.) v Utahu. Je to odysea, na které jsme pracovali dva předešlý roky. Začalo to tím, že jsme začali nahrávat desku a já jsem chtěl vysvětlit svý pocity, který začínaly být šílený. Před několika lety, když jsem měl problémy se zády, jsem byl pod silnými narkotiky a když jsme začali psát “We Don’t Need To Whisper“, tak se ve mně všechny ty špatný pocity a šílený věci nahromadily a vybouchly ven a promítly se na desku.

Bylo to i kvůli něčemu, co jsi řekl před vydáním desky?
Jo, i kvůli tomu. Na začátku jsem totiž řekl, že tahle kapela je druhý příchod Boha. A taky, což je sranda, jsem řekl, že pokud by Bůh opravdu sešel tady dolů, tak já upřímně věřím v to, že by nebyl větší než ta deska.

Opravdu si za tím stojíš?
Jo, stojím. Ten dokument toho řekne o Angels & Airwaves mnohem více, vysvětlí pravý význam této kapely, její cíl a taky všechno to, čím jsem procházel při rozpadu Blink-182.

Když mluvíme o Blink-182, ještě pořád si s kluky od rozpadu nemluvil?
Ne, nemluvil. Není to divný? Je to jedna z těch věcí, který musíte dát čas. Byli jsme přece spolu přes 10 let.

Jaká je tvá nejoblíbenější písnička na I-Empire?
Mám opravdu hodně rád Lifeline. Je to první písnička, kterou jsem zpíval střízlivý.

Ty jsi nikdy předtím nezpíval střízlivý?
Za poslední čtyři nebo pět let ne. To je na tom to skvělý. Ta písnička je o tom, že si vás najde Bůh. Já pocházím z nábožensky založený rodiny a máme takovou starou pověst o stopách v písku. Je to o tom, když k vám Bůh přichází a říká, že vás vezme na skvělou jízdu, ke které vám pak ukáže vaši životní cestu. Je to skvělý.

Co podle tebe dělá I-Empire výjimečnou?
Když dají lidi týhle desce šanci, tak hádám, že si vyjedou v noci na kopec nad městem, zaparkujou tam svý auto, otevřou dveře, lehnou si na kapotu, osolí rádio a budou si představovat, že to město, který leží pod nimi je jen jejich.

A ty už jsi to udělal?
Udělal. Dělám to každej den, mám toho plnou hlavu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář